زیرکوه22

.

بقیه تصاویر : اینجا

 

بقیه تصاویر : اینجا

 

مسابقات فوتسال فرهنگیان دیروز با برگزاری دیدارهای رده بندی و فینال و قهرمانی فرهنگیان حاجی آباد به پایان رسید. در دیدار رده بندی شاهرخت با غلبه بر فرهنگیان آبیز به مقام سوم رسید . در بازی فینال نیز ۲ تیم فرهنگیان حاجی آباد و فرهنگیان زهان به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان فرهنگیان حاجی آباد با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و قهرمان این مسابقات گردید.

این مسابقات به مناسبت بزرگداشت هفته شورای آموزش و پرورش و گرامی داشت یاد و نام قربانیان زلزله اخیر شهرستان  به همت کارشناسی تربیت بدنی آموزش و پرورش زیرکوه در محل مجموعه ورزشی هلال احمر زیرکوه برگزار گردید.

اسامی تیم قهرمان :

ایستاده از راست : حمید صادقی -محمود یعقوبی - علی زارعی - مصطفی مقیمیان - محمد رضا سعادتپور

نشسته از راست : علی بیهقی - ابراهیم عابدینی - محمد کارمی

بقیه تصاویر : اینجا

در حالی که چند روزی هست  شاهد حضور هوای صاف و آفتابی در منطقه هستیم و انتظار ریزش  نزولات جوی در تخیل هیچکس نمی گنجید اما بارش برف آن هم کاملا بی خبر مردم را غافلگیر کرد.گزارش ها حاکی از بارش برف شدید تر در پیشبر - اردکول - محمد اباد و روستاهای منطقه بالاکوه می باشد.

بقیه تصاویر : اینجا

مسابقات فوتسال فرهنگیان زیرکوه دیروز با ۲ بازی پیگیری شد و تیم های زهان و حاجی آباد با غلبه بر شاهرخت و آبیز به فینال این مسابقات راه یافتند. دیدار پایانی این مسابقات امروز ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد.

تصاویر مسابقات : اینجا

 

بقیه تصاویر : اینجا

 

امروز ۲۵ دی ماه سالروز شهادت ۲ تن از شهدای گرانقدر شهرستان زیرکوه و روستای اردکول است. ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی این تصاویر گرانبها تقدیم به نگاه پر مهر شما.                               ارسالی از : محمد اسحق صادقی

از راست : محمد اسحق صادقی - حسین شیری - شهید قادری

بقیه تصاویر : اینجا

 

به مناسبت گرامی داشت هفته شورای آموزش و پرورش و همچنین گرامی داشت یاد و نام جان باختگان زلزله اخیر شهرستان زیرکوه مسابقات فوتسال ۴ جانبه فرهنگیان زیرکوه به همت کارشناسی تربیت بدنی و سلامت با شرکت تیم هایی از بخش زهان - شاسکوه - پطرگان و زیرکوه در محل سالن ورزشی هلال احمر برگزار میگردد. مراسم افتتاحیه این مسابقات فردا دوشنبه راس ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد.

 

بیش از ۵۰۰۰ نفر در اجتماع بزرگ عزاداران آقا علی ابن موسی الرضا شهرستان زیرکوه که در محل بارگاه امام زاده سعیدالله ابن موسی الکاظم شاهرخت برگزار شد شرکت کردند.دسته های عزادار و زائرین بزرگوار با پای پیاده از روستاهای اردکول - بقرایی - محمد آباد - مهرک و کلاته نو - بارنجگان - بمرود - شهر حاجی آباد و .... در این اجتماع حضور یافتند.

گزارش کامل : اینجا

به مناسبت سالروز شهادت هشتمین امام شیعیان جهان حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) طبق یک سنت دیرینه بانوان زیرکوه از روستاهای مختلف با پای پیاده به سمت بارگاه امام زاده سعدالله ابن موسی الکاظم (ع) شاهرخت حرکت می کنند تا این مصیبت عظمی را به نواده موسی ابن کاظم تسلیت عرض نمایند. در این میان حرکت نمادین هیات عزاداران خواهر بارنجگان حال و هوای خاصی دارد.به طوریکه همه ساله بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان عزادار در قالب هیات عزاداری مسیر ۱۷ کیلومتری بارنجگان تا شاهرخت را پیاده می پیمایند و در آستان امام زاده سعدالله به عزاداری می پردازند. کاروان پیاده بانوان حاجی آباد و شهرک های تابعه نیز فردا راس ساعت ۵ و نیم به سمت شاهرخت حرکت می کنند.

 

دانشگاه هاي پيام نور  حاجي آباد زيرکوه وسربيشه و با هدف بين المللي شدن در اين نقاط راه اندازي شد اما بين المللي شدن اين واحدهاي دانشگاهي به ايجاد يک سري زيرساخت ها نياز دارد که مسئولان استان و شهرستان ها بايد فراهم کنند.مين ساختمان اداري و آموزشي براي اين واحدهاي دانشگاهي، جاده ترانزيتي مناسب، مکان هاي اقامتي و... از جمله زيرساخت هاي مورد نياز است به طوري که رئيس دانشگاه پيام نور استان هم مي گويد: بايد مسئولان زيرکوه و سربيشه زيرساخت هاي اوليه و لازم همانند جاده ترانزيتي، محل اقامت و گمرک براي صدور رواديد را فراهم کنند زيرا ايجاد اين زيرساخت ها از حوزه فعاليت دانشگاه پيام نور خارج است.ي مي افزايد: اگر اين واحدهاي دانشگاهي بين المللي راه اندازي شود قابليت پذيرش دانشجو از افغانستان، ترکمنستان، پاکستان و کشورهاي آسياي ميانه وجود خواهد داشت. به گفته وي، طرح توجيهي دانشگاه هاي پيام نور سربيشه و حاجي آباد با هدف بين المللي شدن تهيه شد و اگر مسئولان زيرساخت هاي لازم را براي بين المللي شدن فراهم نکنند، دانشگاه پيام نور مجبور است اين واحدهاي دانشگاهي را تعطيل کند. وي تاکيد مي کند: با توجه به محروميتي که در اين شهرستان ها وجود دارد، لازم است مسئولان توجه و مساعدت ويژه نسبت به اين نقاط براي فراهم کردن زيرساخت هاي اوليه داشته باشند.
فرماندار زيرکوه نيز به پيگيري هاي دانشگاه پيام نور استان و کشور، نماينده مردم قاينات در مجلس شوراي اسلامي به عنوان عضو کميسيون تحقيقات و آموزش و مسئولان استان براي بين المللي شدن دانشگاه پيام نور واحد حاجي آباد اشاره مي کند و مي گويد: آخرين اقدامي که در زمينه بين المللي شدن اين واحد دانشگاهي تشکيل شد نشستي بود که با رئيس دانشگاه پيام نور استان انجام شد و قرار است همان طور که براي واحد زهان ساختمان اداري و آموزشي ايجاد شد براي واحد حاجي آباد هم احداث شود. «فلاحتي» با بيان اين که بين المللي شدن دانشگاه پيام نور واحد حاجي آباد از چند سال قبل به دليل مجاورت زيرکوه با افغانستان مطرح است، مي افزايد: بازارچه يزدان يکي از قديمي ترين بازارچه هاي مرزي شرق کشور به حساب مي آيد و استاندار خراسان جنوبي از طريق وزارتخانه متبوع در حال پيگيري است تا اين بازارچه به عنوان دومين معبر رسمي استان در نظر گرفته شود. به علاوه اگر بازارچه مرزي به گمرک تبديل شود علاوه بر مسائل اقتصادي، مسائل نيروي انساني، رفت و آمد و... هم بايد مدنظر قرار گيرد.وي با بيان اين که زيرکوه با استان هرات افغانستان هم مرز است، مي گويد: از نقطه صفر مرزي 2 مسير براي ورود به حاجي آباد وجود دارد که نزديک ترين مسير 52 و طولاني ترين مسير 92 کيلومتر است.                                                                                 منبع : مهر قاینات

 

بقیه تصاویر : اینجا

طبیعت زیبای برفی روستای اردکول . عکس ارسالی از محمد علی دادی اردکول

تصاویر و مطالب خود را جهت درج در وبسایت به آدرس :

Zirkooh22@yahoo.com  ارسال فرمائید

 
برنامه تلوزیونی اتشونی کاری از گروه اجتماعی شبکه خاوران امروز در شهر حاجی آباد تصویر برداری شد. قرار است این برنامه در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده از ساعت ۲۱ تا ۲۲ از شبکه خاوران تقدیم بینندگان عزیز گردد.

بقیه تصاویر:اینجا

 

عکس یادگاری بچه های خوب چشمه بید در طبیعت تجنود . ارسالی از حمید غضنفری

تصاویر و مطالب خود را جهت درج در وبسایت به آدرس :

Zirkooh22@yahoo.com  ارسال فرمائید.

 

صبح زیبا و سرد یک روز زمستان است. جمعه پانزدهمین روز از زمستان ۱۳۹۱ . به دعوت یکی از دوستان تصمیم گرفته ام برای اولین بار به جایی بروم که تا کنون نرفته ام . منطقه ای زیبا به نام چاه زغال . از همت اباد عبور می کنیم و به روستای کویری چشمه بید میرسیم . آفتاب سرد صبحگاهی رفته رفته گرمتر می شود و ساکنین سحر خیز روستا در گوشه و کنار دیوارها و در محل تابش آفتاب تجمع کرده اند. کار و تلاش و زندگی زیبای روستایی شروع شده است .........

ادامه گزارش : اینجا

 

یه چند ماهی هست که منطقه زیرکوه تبدیل به شهرستان شده و شهر حاجی آباد به عنوان مرکز این شهرستان تعیین گردیده است . دوستان عزیز ما در ادارات مختلف از جمله شهرداری هم دست به کار شدند تا یه سرو سامانی به اوضاع شهر بدن و به اصطلاح دستی به سر و روی شهر بکشند تا به عنوان مرکز یک شهرستان کم و کاستی نداشته باشه. از آنجایی که انجام دادن کارها بدون برنامه شاید کار درستی نباشه دوستان زحمت کشیدند و به قول خودشون انجام امور را به دست جناب آقای اولویت سپردند تا بهانه ای دست هیچکس نباشه................

بقیه مطلب : اینجا

پس از تاخیر ۲ هفته ای در برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی مسابقات والیبال جام بصیرت شهرستان زیرکوه سرانجام این مسابقات دیشب و با حضور قدیری مدیر کل تربیت بدنی استان در محل سالن ورزشی شاهرخت برگزار گردید و پرونده این مسابقات با قهرمانی تیم آبیز بسته شد.

در دیدار فینال  این مسابقات دهیاری آبیز توانست در یک بازی حساب شده با نتیجه ۳ بر صفرمیزبان مسابقات یعنی تیم شاهرخت را شکست دهد و قهرمان این مسابقات گردد. در دیدار رده بندی نیز ۲ تیم همشهری حاجی آباد و کوی امیر المومنین به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری تیم حاجی آباد به پایان رسید.

نکته جالب این مسابقات این بود که با وجود حضور مدیر کل تربیت بدنی استان در این مسابقات به هیچ یک از تیم ها جایزه ای اهدا نگردید و قرار شد جایزه این مسابقات در مراسمی که در شهر زهان برگزار خواهد شد به ورزشکاران اهداء گردد.

 

اگر چه این روزها سرمای برف چند روز پیش خیلی از ما ها رو زمین گیر کرده و دوست داریم بیشتر توی خونه و کنار بخاری زندگی رو بگذرونیم اما کافیه یک کم از ترسمون کم کنیم و توی یک عصر دل انگیز با یه پلاستیک آجیل بزنیم به دل طبیعت . اونوقت افسوس اون روزایی رو می خوریم که از ترس سرما خونه نشین شدیم .

اینجا رودخانه پشت سد حاجی آباد و عصر یک روز برفی . تصاویر تقدیم به نگاه گرم شما:

بقیه تصاویر : اینجا

 

گزارش خراسان از بستمین روز بعد از زلزله زیرکوه:

وقتي زلزله زمين را لرزاند و ديوارها و سقف ها آوار شد و خانه ها فروريخت و پدر و مادر و سه نفر از فرزندان يکي از خانه هاي شاج اين روستاي در دل کوهستان آرميده خانه شان مدفنشان شد و تنها فاطمه دختر 11 ساله از زير آوار اين خانه سالم بيرون آمد همه ساکنان اين روستا با دل هاي پر از ترس و پاهاي لرزان خود را به کوچه هاي روستا رساندند شب بود و عقربه هاي ساعت هشت و سي و هشت دقيقه را نشانه گرفته بود که لرزه بر اندام خانه هاي خشت وگلي و فرسوده و قديمي و حتي تازه ساز افتاد زلزله وحشت آفرين و ترسناک است در آن لحظات لرزش زمين نه تنها در و ديوار و سقف و کف خانه مي لرزد که دل ها نيز به دلهره اي عجيب دچار مي شود هراس لحظه هاي زلزله را تنها بايد از زبان مردماني شنيد که زلزله را با گوشت و پوست و خون خود از نزديک زير ديوارهاي خانه هاي غيرمقاوم حس کرده اند و سقف خانه هاشان بر زندگي شان آوار شده است.

بقیه گزارش : اینجا

مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد – در حال حاضر تماس با مشترک مورد نظر مقدور نمی باشد – شماره مورد نظر اشتباه است و.... این ها جوابی است که از تلفن یک مدیر کل شنیده نمی شود بلکه پاسخی است که این روزها و در سوز سرما هنگام تماس با توزیع کنندگان نفت سفید در شهر حاجی آباد می شنوید.

 شاید کمبود نفت سفید یا تقاضای زیاد برای نفت و کمبود عاملین توزیع باعث گردیده تا توزیع کنندگان نفت زیر فشار زیاد مجبور به خارج کردن گوشی از دسترس شده اند . اما کار به همینجا ختم نمی شود و قفل و زنجیرهایی که بر درب جایگاههای توزیع کپسول به چشم می خورد معضلی دیگر برای اهالی شهر حاجی آباد به شمار می آید.

در حالی که اکثر شهرستانهای استان و کشور از نعمت گاز رسانی برخوردار هستند و احساس می شود که شهرستانهای فاقد این نعمت در فراوانی نفت و گاز به سر می برند اما گویا سایه بلند محرومیت و مظلومیت بر نفت و گاز نیز سایه افکنده است به طوریکه با ورود اولین موج سرما و احتیاج شدید مردم به نفت و گاز کمیاب شدن این دو کالای اساسی به وضوح  دیده می شود . از مسئولین محترم انتظار می رود تا سفیدی برفها در کوچه پس کوچه های شهر و کوهها و دشت های اطراف به چشم می خورد و سوز نفسگیر سرما بسیاری از مردم را خانه نشین کرده است برای گرمی کانون گرم خانواده ها تلاشی مضاعف  انجام دهند.

 

"نهم دی ماه" یاد آور روزیست که در آن بار دیگر "دست قدرت خدا" در دفاع از حریم ولایت از آستین ملت ایران بیرون آمد تا به تمام فتنه گران و حامیان غربی آن ها حقانیت کلام الهی "ان الباطل کان زهوقا" را یاد آوری کند. این سطور چیزی نیست، جز یادآوری تاریخی و گام به گام حوادثی که حماسه "نهم دی ماه" را رقم زد.
نهم دی ماه، همان روزی که رهبر معظم انقلاب آن را به تاسی از امام راحل در نام گذاری قیام مردمی 15 خرداد، "یوم الله" نامیدند.
نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.

نه دی، عرق شرم امت را در طول تاریخ به خاطر بی‌بصیرتی در ماجرای ثقیفه پاک کرد.

نه دی، درد کوته‌بینی حکمیت را تا حدودی التیام داد و بر آن مرهمی شد.

نه دی، سوزش خیانت جمل و نهروان را کمی خنک کرد و از تکرار غربت 25 ساله جلوگیری کرد.

نه دی، یک روز بود ولی خیرٌ مِن الفِ شَهر بود.

 

بقیه تصاویر: اینجا

بارش برف و کولاک شدید که از ساعاتی پیش در زیرکوه شروع گردیده همچنان ادامه دارد. پیش بینی می شود با ادامه این روند ارتفاع برف به بیشاز ۳۰ سانتی متر برسد.

بقیه تصاویر :اینجا

 

با افتتاح بخشداری شاسکوه و ارتقاءرسمی دهستان شاسکوه به بخش آرزوی ۳۰ ساله آبیزی ها تحقق یافت . قهرمان رشید استاندار خراسان جنوبی در جمع پر شور مردم آبیز و روستاهای همجوارارتقاء دهستان شاسكوه را به بخش تبريك گفت و افزود : امروز در حافظه همه مردم افتتاح بخشداري شاسكوه به ثبت خواهد رسيد و خدا را شكر مي كنم كه بخشدار معرفي شده از سوي فرماندار محترم شهرستان زيركوه فردي با اراده و سخت كوش است و كسي كه در لباس بخشدار است اين لباس را توفيقي بزرگ براي خدمت رساني به مردم بايد بداند و از هيچ كوششي دريغ نكند . در پایان این مراسم آقای حسن علیزاده به عنوان اولین بخشدار شاسکوه معرفی گردید.

گزارش تصویری : اینجا

 

محفل سوگواری دختر ۳ ساله ابا عبدالله الحسین (ع) با حضور دانش آموزان مدارس دخترانه شاهرخت در محل حسینه شاهرخت برگزار گردید. در این مراسم معنوی نمایشنامه خرابه شام توسط دانش آموزان دبیرستان اندیشه اجرا گردید که معنویت خاصی به محفل بخشیده بود.

بقیه تصاویر : اینجا

شاید همه شما نام اژدها را به عنوان یک موجود خطرناک و وحشت انگیز بارها شنیده اید اما این موجود که در تخیل هر کسی به گونه ای متفاوت ترسیم می شود وجود خارجی ندارد و به عنوان یک موجود افسانه ای بیشتر در داستانها و تخیلات خودنمایی می کند. اما دیروز این موجود افسانه ای یا همان اژدها برای دقایقی باعث رعب و وحشت در گوشه ای از شهر حاجی آباد گردید به گونه ای که عوامل شهرداری و آتش نشانی و حتی خود شهردار با تمام تجهیزات در محل حاضر گردیدند. به گفته یکی از پرسنل آتش نشانی ماجرا از این قرار بود که دیروز عصر در پی تماس با ایستگاه آتش نشانی مبنی بر رویت موجودی عجیب مامورین به محل اعزام می شوند . شاهدین موجود را اینگونه به تصویر می کشند : موجودی تقریبا شبیه یک مار بزرگ که سری به شکل گربه دارد بر روی ۴ پا راه می رود و دمی بزرگ دارد . طول این حیوان هم بنا به گفته شاهدین از ۱ متر تجاوز می کند. گفته می شود این موجود چند شب متوالی در همین حوالی رویت گردیده . اما سرانجام پس از حدود یک ساعت تلاش و جستجو هیچ اثری از این موجود پیدا نمی شود . و شاید هم این موجود مجدد به افسانه ها پیوست.

 

با حضور دکتر حسینی ارسنجانی مشاور معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همایش پژوهشگران فرهنگی شهرستان زیرکوه برگزار گردید. فلاحتی فرماندار زیرکوه در این همایش ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه پژوهش عنوان کرد : هر تحقیق و پژوهشی که در حوزه شهرستان زیرکوه انجام گیرد به شرط اینکه راهگشای مشکلات شهرستان باشد فرمانداری نهایت همکاری را با پژوهشگران خواهد نمود و در این راه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد. همچنین در این همایش از پژوهشگران برتر شهرستان تجلیل گردید.قرار است پس از پایان همایش دکتر حسینی بازدیدی از مناطق زلزله زده شهرستان زیرکوه انجام دهد.

            

بقیه تصاویر : اینجا

روزگار طوری ما رو عادت داده که شاید کمتر کسی این روزها به فکر این باشه که آیا لقمه نونی که میخوریم واقعا اندازه ش زحمت کشیدیم یانه ؟ حقوقی که گرفتیم ایا در قبالش واقعا کار انجام دادیم یا نه ؟ شاید هم خیلی از جوونای ما این روزها دیگه حاضر نباشند مثل قدیمیا بیل و کلنگ به دست بگیرند و دنبال کارای اینجوری باشند . اما در این بین ببینید تلاشهای صادقانه یک پیره مرد توی هوای سرد زمستون برای کسب روزی حلال . خدا قوت قهرمان .

 

چندین ماه از ارتقاء بخشداری زیرکوه به فرمانداری می گذرد . از همان روزهای نخست گمانه زنی ها برای تعیین بخشدار مرکزی و بخشدار شاسکوه شروع شد و افراد زیادی در این گمانه زنی ها  نامشان به عنوان بخشدار مطرح گردید اما سرانجام طی حکمی از سوی قهرمان رشید آقای علی اصغری به عنوان سرپرست بخشداری مرکزی زیرکوه معرفی گردید.